Jaki kalkulator dać dziecku?

Jaki kalkulator dla najmłodszych dzieci?

  • prosty w obsłudze
  • atrakcyjnie wyglądający
  • połączony z dźwiękami i prostymi zadaniami do wykonania

Kasy sklepowe, zabawkowe bankomaty, kalkulatory w kształcie telefonów i komputerów

Zabawki, które posiadają wbudowane polecenia, gry i wyzwania matematyczne oparte na używaniu kalkulatora, są dużo bardziej interesujące dla małego dziecka niż mały kalkulator prosty.

Zabawa w sklep to najskuteczniejsza metoda na trenowanie z dzieckiem dodawania i odejmowania w praktyce, ponieważ dzieci lubią naśladować rodziców w codziennych czynnościach.

Inne gry, które pomagają w nauce rachunków pamięciowych znajdziesz tutaj.

Jedna z najlepszych metod nauki matematyki – zabawa!

Kalkulatory XXL

Wszystkie przedmioty codziennego użytku stają się dla dzieci ciekawe i wyjątkowe, gdy są w nienaturalnych rozmiarach. Taki kalkulator można nawet powiesić na ścianie (na wysokości, która umożliwi dziecku używanie go).

Zwykły przedmiot może dzięki temu stać się czymś, czym dziecko będzie chciało pochwalić się znajomym, a jego obecność na widoku może prowokować jego częstsze użycia i zapoznawanie się z nim.

Geeky toddler boy lying on the floor with big calculator and big geeky glasses. Studio shot isolated on white. - 21509667
Wcześniej wspomniane kalkulatory XXL do zabawy w domu lub powieszenia w pokoju dziecka (na wysokości, która umożliwi dziecku używanie go)

Mata lub dywanik w kształcie kalkulatora

Nie jest to może funkcjonalny kalkulator, ale może pełnić podobną funkcję, wykluczając ryzyko, że dziecko zastąpi nim samodzielne obliczenia.

Taka mata daje duże pole do popisu rodzicom, którzy mogą zrobić z tego świetną zabawę na zasadzie “skakania” po odpowiednich klawiszach podczas nauki najprostszych rachunków.

Kalkulator 120x150 maty edukacyjne dzieci szkoła
Ciekawa alternatywa

Jaki kalkulator dla nastolatka?

  • Prosty, czterodziałaniowy
  • Mały i poręczny
  • Oryginalny, wyróżniający się
  • Odporny na łamanie się

Kalkulatory breloczki

Takie kalkulatory nadają się idealnie na zajęcia matematyki.

Trudno o nich zapomnieć, gdy są doczepione do kluczy, plecaka lub piórnika. Zajmują bardzo mało miejsca i są wystarczająco tanie, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić. Dzieci lubią być modne i zaskakiwać swoich rówieśników.

Kalkulator-breloczek to idealne rozwiązanie, które ma w sobie coś wyjątkowego.

Przenośny kalkulator z brelokiem, uroczy ultra-cienki przenośny kalkulator  z 8-cyfrowym wyświetlaczem Kalkulator, silikonowe przyciski, miękki i  wygodny (szaro-fioletowy) : Amazon.pl: Artykuły papiernicze i biurowe
Kalkulator idealny do szkoły – łatwy do przechowania, ale i do zgubienia

Kalkulatory wykonane z niestandardowego materiału

Gumowe sprzęty szkolne np. ołówki, linijki i kalkulatory są w ostatnim czasie bardzo modne.

Ich największą zaletą jest to, że ciężko je uszkodzić. Spełniają też jeden ważny warunek — są wystarczająco wyjątkowe, by spodobały się dziecku.

Styczniowe nowości w sklepach TIGER - Domosfera - zakupy
Kalkulatory, które łatwo można schować do plecaka bez obaw, że połamią się już pierwszego dnia

Jaki kalkulator dla starszego dziecka i maturzysty?

Dzieci w pewnym wieku nie chcą być traktowane jak dzieci.

Podczas dorastania zaczynają wstydzić się wyróżniania i wszelkiej wyjątkowości. Wtedy należy już zastosować minimalizm i przeciętność. Zwykłe, czarne, marketowe kalkulatory nadadzą się idealnie.

W tym momencie zaczyna się również etap, w którym dziecko przyzwyczaja się do jednego typu kalkulatora i nie warto go już później zmieniać aż do matury.

Stała wielkość i układ klawiszy przyśpieszają jego intuicyjne używanie i nie zwracają niepotrzebnie na siebie uwagi dziecka, które powinno być już skupione na bardziej skomplikowanych zadaniach.

kalkulator na maturę - TECHfresh.pl

Pamiętaj, że kalkulator nie powinien zastąpić rachunków wykonywanych w pamięci. Jeśli dziecko ma problemy z podstawowym mnożeniem nie uciekaj od problemu i zapoznaj go ze sprytnymi metodami przyspieszającymi i ułatwiającymi mnożenie nawet dużych liczb w pamięci! Link znajdziesz tutaj.

https://misjapi.pl/czy-pozwolic-dziecku-na-uzywanie-kalkulatora-jak-przy-tym-nie-zaszkodzic-swojemu-dziecku/

Dodaj komentarz

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.